Carboautomatyka i nowy niskoemisyjny zakład produkcyjny

Eksperci LPW pozyskali dofinansowanie dla Przedsiębiorstwa Komplementacji i montażu Systemów Automatyki Carboautomatyka S.A. z debiutującego na śląsku Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Eksperci Grupy LPW pozyskali dofinansowanie dla Przedsiębiorstwa Komplementacji i montażu Systemów Automatyki Carboautomatyka S.A. z debiutującego na śląsku Funduszu Sprawiedliwej Transformacji

Tytuł projektu:

Budowa nowego, niskoemisyjnego zakładu produkcyjnego przystosowanego do produkcji urządzeń i aparatury elektrycznej średniego napięcia

Realizacja projektu:

Planowane przedsięwzięcie obejmuje budowę nowocześnie wyposażonego i zautomatyzowanego niskoemisyjnego zakładu produkcji urządzeń i aparatury elektrycznej średniego napięcia. Projekt obejmuje ponadto realizację komponentu badawczo-rozwojowego, mającego na celu opracowanie i wprowadzenie do oferty spółki nowych produktów. 

Cel projektu:

Głównym celem projektu projektu jest utrzymanie dotychczasowych miejsc pracy – 130 etatów oraz zwiększenie zatrudnienia w nowym obszarze działalności o 20 nowych.

Osoby odpowiedzialne:

Grzegorz Ocieczek
Dyrektor Działu ds. Dotacji i Analiz
Robert Jaruga
Analityk finansowy

Co to za projekt?

Nowoczesny,
niskoemisyjny zakład produkcyjny
i nowe miejsca pracy

To będzie wyjątkowy projekt realizowany przez duże przedsiębiorstwo. Przede wszystkim dlatego, że przyczyni się do transformacji energetycznej Śląska i utrzymania nowych miejsc pracy oraz powstania nowych.

Zobacz stronę naszego klienta

Wartość projektu

50 823 932,20 zł

Wysokość dofinansowania

16 274 070,00 zł

#LPWCONSULTING #FST #TRANSFORMACJA

To jeden z ośmiu projektów wpisujących się w transformację energetyczną woj. śląskiego realizowany przez duże przedsiębiorstwo. Środki pochodzą z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji przeznaczonego na wzmocnienie przedsiębiorczości i stabilizację ekonomiczną poprzez dywersyfikację produkcji lub usług w celu łagodzenia negatywnych dla gospodarki skutków transformacji.

Dziś możemy cieszyć się z kolejnego skutecznego pozyskania dofinansowania projektu i wspólnego sukcesu. W ramach współpracy nasi eksperci odpowiedzialni byli za pozyskanie dofinansowania, kompleksowe zarządzanie i końcowe rozliczenie całego projektu.


Transformacja energetyczna i zamykanie zakładów górniczych oznacza przerwanie łańcuchów dostaw, a w konsekwencji redukcję miejsc pracy. Dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, które województwo otrzymało w programie regionalnym, przedsiębiorstwa spoza sektora MŚP otrzymają dofinansowanie na inwestycje produkcyjne mające na celu dywersyfikację działalności uzależnionej od sektora górnictwa węgla kamiennego i energetyki konwencjonalnej oraz utrzymanie lub utworzenie nowych miejsc pracy.

Urząd Marszałkowski
Województwa Śląski


Case study

Fundusze to ludzie, nie tylko pieniądze

Poznaj nasze dotychczasowe działania

Dzięki specjalistom z Grupy LPW Consulting, setki firm rozwijają swoje możliwości

Zobacz wszystkie

Przedsiębiorco z województwa śląskiego

Pozyskaj dofinansowanie dzięki wsparciu ekspertów z LPW Consulting!