Tauron Polska Energia S.A. – OZE i cyfryzacja w energetyce

Środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji przyznane na stworzenie Centrum Nowych Kompetencji – OZE i cyfryzacja w energetyce. Eksperci z LPW Consulting mają w tym swój udział!

Środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji przyznane na stworzenie Centrum Nowych Kompetencji – OZE i cyfryzacja w energetyce.

Tytuł projektu:

Centrum Nowych Kompetencji – OZE i cyfryzacja w energetyce

Realizacja projektu:

W wyniku realizacji projektu:

  • powstanie Centrum Nowych Kompetencji świadczące usługi szkoleniowe z zakresu OZE i cyfryzacji w energetyce,
  • zostanie utrzymanych 335 miejsc pracy w Grupie Tauron,
  • utworzonych zostanie 12 nowych miejsc pracy,
  • zapewniona zostanie oferta szkoleniowa w zakresie nabycia nowych kompetencji i dostosowania do nowych branż energetycznych osób dotkniętych procesem transformacji węglowej, zatrudnionych w branżach: górniczej i okołogórniczej z województwa śląskiego.

Cel projektu:

Celem projektu jest rozszerzenie działalności spółki Tauron o usługi szkoleniowe, które umożliwią dywersyfikację działalności firmy na potrzeby społeczności lokalnej w związku z transformacją województwa śląskiego oraz w celu dostosowania kwalifikacji pracowników Grupy Tauron do nadchodzących zmian.

Osoby odpowiedzialne:

Grzegorz Ocieczek
Dyrektor Działu ds. Dotacji i Analiz
Łukasz Pachel
Straszy Specjalista ds. Finansowania Zewnętrznego
Robert Jaruga
Analityk finansowy

Co to za projekt?

Centrum Nowych Kompetencji
– OZE i cyfryzacja
w energetyce

Projekt zakłada rozszerzenie działalności o usługi szkoleniowe, a tym samym dywersyfikację działalności z uwzględnieniem potrzeb lokalnej społeczności związanych z nadchodzącymi zmianami w wyniku transformacji województwa śląskiego.

Zobacz stronę naszego klienta

Wartość projektu

29 220 540,00 zł

Wysokość dofinansowania

9 489 880,00 zł

#LPWCONSULTING #FST #TRANSFORMACJA

Działalność Centrum będzie koncentrować się na budowaniu i dostosowaniu kompetencji pracowników w zakresie cyfryzacji, cyberbezpieczeństwa i odnawialnych źródeł energii całego sektora energetycznego do potrzeb transformacji polskiej energetyki. Stworzony w Rudzie Śląskiej ośrodek będzie pierwszym tego typu na Śląsku.

Dlatego jako eksperci wspierający proces aplikowania tym bardziej się cieszymy, że mamy w tym swój skromy udział. To kolejna nasza współpraca w wyniku, której rozszerzenie profilu działalności firmy przełoży się także na utrzymanie dotychczasowych i powstanie nowych miejsc pracy.


Dzięki wsparciu regionu specjalnym Funduszem Sprawiedliwej Transformacji po raz pierwszy w historii mamy możliwość, aby z poziomu regionalnego zaprojektować wsparcie dla dużych przedsiębiorstw, które są lokomotywą rozwoju gospodarczego naszego regionu.

Jakub Chełstowski
Marszałek Województwa Śląskiego


Case study

Fundusze to ludzie, nie tylko pieniądze

Poznaj nasze dotychczasowe działania

Dzięki specjalistom z Grupy LPW Consulting, setki firm rozwijają swoje możliwości

Zobacz wszystkie

Przedsiębiorco z województwa śląskiego

Pozyskaj dofinansowanie dzięki wsparciu ekspertów z LPW Consulting!