ElectroMobility Assistance
To innowacyjna usługa związana z wdrażaniem ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz obejmująca wszelkie wsparcie dla podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności, w szczególności przygotowanie Strategii Elektromobilności. Ustawa daje samorządom nowe możliwości działania w zakresie rozwoju elektrycznego transportu publicznego oraz nakłada nowe obowiązki w zakresie świadczenia usług komunikacji miejskiej. W ramach ElectroMobility Assistance oferujemy Państwu kompleksowe wsparcie we wdrażaniu poszczególnych regulacji wynikających z w/w ustawy, w szczególności:
Analizę kosztów i korzyści
- Analizę finansowo – ekonomiczną,
- Opracowanie efektów środowiskowych związanych z emisją szkodliwych substancji dla środowiska naturalnego i zdrowia ludzi,
- Analizę społeczno – ekonomiczną uwzględniającą wycenę kosztów związanych z emisją szkodliwych substancji
Strefę czystego transportu
Oferujemy usługę wsparcia w tworzeniu Stref Czystego Transportu poprzez przygotowanie prawnie skutecznej uchwały Rady Gminy oraz:
- Wyznaczenie granic obszaru Strefy Czystego Transportu
- Określenie sposobu organizacji ograniczenia wjazdu do Strefy Czystego Transportu
- Wskazanie dodatkowych sposobów poinformowania społeczeństwa o ustanowieniu Strefy Czystego Transport
Dostosowanie planu transportowego
W przypadku, gdy Analiza Kosztów i Korzyści wykaże zasadność wykorzystania w publicznym transporcie zbiorowym autobusów zeroemisyjnych to Jednostka Samorządu Terytorialnego zobowiązana jest, w ciągu roku od wejścia w życie Ustawy o elektromobilności, do dostosowania Planu Transportowego w tym zakresie, także przy udziale mieszkańców
Strategia elektrmobilności
Strategia elektromobilności jest podstawowym dokumentem służącym wdrażaniu rozwiązań w zakresie elektromobilności w jednostakach samorządu terytorialnego. Przygotowujemy plan wdrożenia elektromobilności mając na uwadze aktualny stan systemu komunikacyjnego w JST, stan jakości powietrza oraz systemu energetycznego. Poprzez diagnozę, przechodzimy do celów, wyznaczając plan działań i wskazując możliwości finansowania zewnętrznego.
Nasi eksperci brali udział w realizacji następujących projektów:
Miasto Gorzów Wielkopolski
Analiza kosztów i korzyści związanych z wykorzystaniem przy świadczeniu usług komunikacji miejskiej autobusów zeroemisyjnych.
Miasto Zabrze
Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miasta Zabrze na lata 2017 – 2026 z elementami elektromobilności.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie
opracowanie kompletnego wniosku o dofinansowanie projektu pn. „Moja Przyjazna Komunikacja – zakup nowego taboru autobusowego na potrzeby realizacji zadań z zakresu transportu publicznego w Gminie Miasto Częstochowa”.