Aktualności

Finansowanie fotowoltaiki, oświetlenia led lub kogeneracji!

Szukasz interesującego finansowania fotowoltaiki, oświetlenia led lub kogeneracji? Świetnie trafiłeś! Mamy dla Ciebie rozwiązanie w postaci korzystnego, stałego abonamentu miesięcznego o wartości mniejszej niż Twój dotychczasowy rachunek za energię!

Robogrant – dotacje dla producentów mebli

Zgodnie z informacją prasową już niebawem Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosi konkurs “Robogrant”, którego nabór ma się rozpocząć II kwartale 2022 roku. Małe i średnie przedsiębiorstwa produkujące meble starać się będą mogły o dotację w wysokości maksymalnej 850 tys. zł na robotyzację i automatyzację swojej działalności poprzez zakup różnego rodzaju robotów przemysłowych w tym m.in.: kobotów, autonomicznych robotów mobilnych (AMR), zautomatyzowanych pojazdów sterowanych (AGV), robotów przegubowych czy hybryd.

Dotacje dla szpitali – planowany nabór wniosków od 29.04 do 30.05.2022 r.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło termin planowanego naboru wniosków od 29 kwietnia do 30 maja 2022 roku na dofinansowanie projektów z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 11.3 – Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia a terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

LPW – Solidarni z Ukrainą!

W tej trudnej dla Ukraińców sytuacji, grupa spółek #LPW wyraża swoją solidarność i pełne poparcie dla Ukrainy! Jednocześnie działamy, aby pomóc i wesprzeć potrzebujących na wszelkie możliwe sposoby! 

Zimowe ładowanie…

… baterii zespołu LPW! Tradycyjnie, zimą, na początku Nowego Roku integrujemy się na wyjeździe narciarskim. Tym razem w Szczyrku, oprócz nart, korzystamy z dostępnych atrakcji. Jest kulig z biesiadą i śpiewem, basen i SPA, strzelanie z „kałacha” oraz zimowe wejście na Skrzyczne.

Życzenia Świąteczne

Wszystkim klientom, Współpracownikom i Przyjaciołom życzymy pełnych miłości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia. Niech Nowy Rok przyniesie Państwu tę odrobinę szczęścia, która sprawi, że wszystkie podjęte działania zakończą się sukcesem.

Kolej(+)na umowa podpisana

W ubiegłym miesiącu podpisaliśmy umowę na wykonanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego dla zadania: „Budowa dodatkowego przystanku kolejowego w zakresie linii nr 91 w miejscowości Zawada koło Dębicy” Projekt realizowany będzie w ramach Programu Kolej+ W ramach zadania będziemy prowadzić działania w podziale na następujące etapy: Etap I: Pozyskanie danych i prace wstępne. Etap II: Wykonanie prognoz ruchu. Etap III: Dokonanie oceny rozwiązań w zakresie eksploatacyjnym. Etap IV: Oszacowanie kosztów dla wariantów – wstępne RCO, a także wskazanie istotnych kwestii technicznych. Etap V: Obliczenie wskaźników efektywności ekonomicznej Projektu. Po wykonaniu powyższych etapów nasz zespół dokona oceny wpływu Projektu na uzyskanie/usprawnienie/zoptymalizowanie połączenia Miasta z miastem wojewódzkim, a także opracuje PFU lub OPZ w zależności od decyzji Zamawiającego. Projekt realizowany jest w konsorcjum z firmą International Management Services Sp. z...

A tak się bawimy…

Ekipa LPW wraz z rodzinami i zaprzyjaźnioną firmą bawiła się na corocznym Pikniku Piłkarskim, będącym przyjemnym oderwaniem się od codziennych trudów projektowych. Był grill, sport, zabawy dla dzieci, rywalizacja, duch zachowań fair play… Kulminacyjnym punktem spotkania był mecz „Przyjaźni Biznesowej”, a główną atrakcją – lot balonem. Taka integracja pozwala naszym konsultantom na oderwanie się od zmagań projektowych i naładowanie baterii przed intensywnym końcem roku.  

LPW Projektuje

Miło nam ogłosić, że niedawno podpisaliśmy kolejną umowę na wykonanie usługi pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Budowa obwodnicy dla Końskich w ciągu DW 749 – I etap (od DW 728 do DW 749) długość około 2,0 km”. Do naszych zadań należeć będzie: Uzyskanie decyzji pozwolenia wodnoprawnego. Wykonanie ponownej oceny oddziaływania na środowisko na etapie ZRID (o ile zajdzie taka potrzeba). Wykonanie projektu budowlanego. Uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Wykonanie projektu wykonawczego oraz dokumentacji przetargowej. Pełnienie nadzoru autorskiego.

LPW dla Portu Gdynia!

LPW, na podstawie zawartej umowy, opracuje dla Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. dokumentację projektową częściowej przebudowy torów i nawierzchni kolejowo-drogowych wraz z infrastrukturą na terenie ZMPG S.A. W ramach zlecenia opracujemy projekt budowlany i wykonawczy oraz pozyskamy stosowne decyzje i pozwolenia. W związku z nadchodzącymi wakacjami warto zwrócić uwagę gdzie układa sobie zadania Dział Projektów Inżynierskich LPW.

STEŚ dla Bieszczad!

LPW zrealizuje kolejny projekt dla Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Tym razem będzie to Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe – połączenie Przemyśla z Bieszczadami. Zakres prac obejmuje w szczególności: Wstępne określenie możliwych korytarzy terenowych przebiegu wariantów trasy. Prace studialne (ustalenie i uszczegółowienie parametrów i uwarunkowań) oraz konsultacje (korespondencja i spotkania opiniujące) prowadzące do ustalenia wariantów trasy drogi. Opracowanie studium techniczno-ekonomicznego dla wybranych 3 wariantów trasy.

Koncepcja drogi na 50 km!

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie wybrał ofertę LPW jako najkorzystniejszą w przetargu na opracowanie Projektu Koncepcyjnego dla zadania pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Przeworsk – Grabownica Starzeńska na odcinku Kańczuga – Grabownica Starzeńska”. Jest to kolejne duże zlecenie z obszaru projektowego, które będzie realizował nasz stale rozwijający się Dział Projektów Inżynierskich. Przy tej okazji zapraszamy młodych, dynamicznych i samodzielnych projektantów wszystkich branż do zgłaszania się do nas w sprawie pracy oraz współpracy.

SUMP dla Bydgoszczy

Kolejny Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, opracują eksperci LPW, dla Miasta Bydgoszczy i Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego. Całość prac została podzielona na trzy etapy: Etap I – diagnoza stanu istniejącego, pomiary i analizy ruchu drogowego, badania przemieszczeń mieszkańców na podstawie kart SIM oraz konsultacje społeczne i promocja; Etap II – badania ankietowe oraz aktualizacja modelu ruchu, kierunki i scenariusze rozwoju systemów mobilności; Etap III – strategiczna ocena oddziaływania na środowisko.   Wartym podkreślenia jest fakt, iż nasza oferta została wybrana z trzeciego miejsca pod względem ceny a decydującym czynnikiem było doświadczenie ekspertów oraz metodyka realizacji, w których to kryteriach uzyskaliśmy maksymalną ilość punktów.

Zaparkujemy przy Wyspie Bolko

Dział Projektów Inżynierskich LPW opracuje, na zlecenie Miasta Opole, dokumentację techniczną dla inwestycji pn. „Budowa parkingów przy Wyspie Bolko”. Przedmiot umowy obejmuje: Opracowanie Koncepcji Programowo-Przestrzennej, Opracowanie wszelkich niezbędnych dokumentów do uzyskania decyzji środowiskowej, Opracowanie Projektu Budowlanego, Opracowanie Projektu Wykonawczego, oraz pełnienie nadzoru autorskiego. Jednostki samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstwa zapraszamy do skorzystania z naszych usług w zakresie przygotowania wielobranżowych projektów infrastrukturalnych.

Elektryki z GEPARDA

Połowa projektów pozytywnie ocenionych, w ramach Programu GEPARD II – transport niskoemisyjny, została przygotowana przez ekspertów LPW Sp. z o.o. Program ten opiera się na montażu finansowym środków pochodzących z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Dziękujemy za partnerską współpracę i gratulujemy naszym Klientom, tj. Tyskim Liniom Trolejbusowym Sp. z o.o., które zrealizują projekt pn.: „Zakup elektrycznych pojazdów komunikacji miejskiej wraz z budową i modernizacją systemu zasilania” oraz Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o.o. z projektem pn.: „Elektromobilna komunikacja miejska w Czechowicach-Dziedzicach”. Wszystkie jednostki publiczne zainteresowane inwestycjami w pojazdy elektryczne i infrastrukturę do ładowania zapraszamy do skutecznej współpracy.